W zasięgu terytorialnym usług naszej Kancelarii  jest województwo dolnośląskie, gdyż siedziba kancelarii adwokackiej znajduje się we Wrocławiu. Zdobyta wiedza  i doświadczenie na przestrzeni ostatnich lat pozwalają na prowadzenie spraw cywilnych, karnych oraz gospodarczych  również na terenie całego kraju. Uważamy, że wczesna diagnoza problemu prawnego pozwala na znalezienie efektywnego rozwiązania, które może znacząco zmniejszyć przewidywane straty w przyszłości.

Jakub Orłowski, adwokat Wrocław

wspólnik w kancelarii, adwokat – Wrocław i cała Polska

Pierwszych kroków w zdobyciu wykształcenia prawniczego Jakub Orłowski dokonywał na Uniwersytecie Łódzkim. Tutaj ukończył Wydział Prawa i Administracji, a następnie obronił pracę magisterską, która pisana była pod patronatem profesora Wojciecha Katnera. Doświadczenie prawnicze w zawodzie zdobywał podczas praktyk w Kancelarii Adwokackiej JKG Sp. J. działającej we Wrocławiu, pod czujnym okiem adwokata Krzysztofa Kaźmierczaka. Aplikacja adwokacka została odbyta w Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu.

Obecnie adwokat uczestniczestniczy w seminarium doktoranckim prowadzonym na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Seminarium realizowane jest pod kierunkiem profesora Józefa Frąckowiaka w Katedrze Prawa Handlowego. W zakresie zainteresowania zawodowego znajduje się prowadzenie spraw karnych, karno-gospodarczych oraz ze względu na uczestnictwo w życiu Katedry Prawa Handlowego Wydziału Prawa,Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego także problemy z zakresu szeroko pojętego prawa handlowego.

Adwokat Jakub Orłowski obsługuje swoich Klientów zarówno w języku polskim, jak również angielskim.

Poza pracą adwokat Jakub Orłowski, uczestniczy w biegach górskich, interesuje się wspinaczką sportową i rajdami samochodowymi.

Maciej Mikuliszyn, adwokat Wrocław

wspólnik w kancelarii, adwokat – Wrocław i cała Polska

W ramach swojego dwutorowo prowadzonego wykształcenia adwokat ukończył kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwami na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, a wiedzę na temat prawa zdobywał na Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aplikacja adwokacka Macieja Mikuliszyna przeprowadzona została we Wrocławskiej Izbie Adwokackiej, pod opieką adwokata Mateusza Szymańskiego. Zdobycie niezbędnej, praktycznej wiedzy prawniczej prawnik połączył z doświadczeniem zawodowym w międzynarodowej firmie FMCG.

To połączenie dwóch dziedzin: ekonomii i prawa pozwala mu na swobodne zajmowanie się  prawem gospodarczym oraz handlowym. Adwokat zajmuje się również prawem umów.

Obecnie Maciej Mikuliszyn jest członkiem Izby Adwokackiej we Wrocławiu. Wolny czas poświęca swoim wielu pasjom: muzyce oraz sportom motorowym – jest pilotem rajdowym w załodze samochodu Peugeot 206 RC.

Adwokat obsługuje swoich klientów w języku polskim oraz angielskim. Dodatkowo posiada certyfikat LCCI – EFB.Aleksandra Poks-Wielosik

Adwokat

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim – wyższe studia prawnicze ukończyła w 2015 roku uzyskując tytuł magistra prawa składając w Katedrze Postępowania Cywilnego pracę dyplomową pt.: „Mediacja jako alternatywna metoda rozwiązywania sporów w postępowaniu cywilnym”. Ponadto w 2014 roku w ramach programu wymiany studenckiej zgłębiała prawo europejskie na Uniwersytecie w Gandawie. Obecnie wpisana na listę adwokatów izby wrocławskiej.

Aleksandra doświadczenie zawodowe zaczęła zdobywać już w trakcie studiów, a następnie poszerzała je odbywając aplikację adwokacką pod patronatem adw. Piotra Stajniaka. W trakcie aplikacji adwokackiej uzyskała również Certyfikat TOLES Higher (Test of Legal English Skills Higher).

W swojej praktyce zawodowej specjalizuje się przed wszystkim w prawie cywilnym ze szczególnym uwzględnieniem prawa rodzinnego, ale również szeroko rozumianym prawem karnym i prawem gospodarczym. Obowiązki wykonuje zarówno w języku polskim, jak i w języku angielski.

Czas wolny poświęca swoim pasjom jakimi są Wakeboarding, balet oraz podróżowanie. Ponadto jest miłośniczką psów, posiada utytułowane psy rasy Thai Ridgeback Dog, które przygotowuje do licznych wystaw psów rasowych.


Natalia Tomczak

Aplikant adwokacki

Absolwentka Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Tytuł magistra prawa uzyskała w 2017 r. po złożeniu w Katedrze Prawa Karnego Wykonawczego pracy pt.: „Badania osobopoznawcze w toku wykonywania kary pozbawienia wolności”. Od stycznia 2018 r. jest aplikantem adwokackim w Izbie Wrocławskiej pod patronatem adw. Macieja Mikuliszyna. Praktyki zawodowe odbywała w Kancelarii Komornika Sądowego Wiesława Masłowskiego przy Sądzie Rejonowym w Opocznie, a także w Prokuraturze Rejonowej w Opocznie. Z Kancelarią Orłowski&Mikuliszyn jest związana od listopada 2016 r.

Obszarem jej zainteresowań prawnych jest prawo karne, w szczególności prawo karne wykonawcze, ale również prawo cywilne i prawo handlowe.

Czas wolny poświęca na zgłębianiu tematyki zdrowego stylu życia. Ponadto interesuje się psychologią, w szczególności zagadnieniem wywierania wpływu społecznego. Jej pasją jest również gotowanie.