Zdjęcie w tle

Nasz zespół

Miło nam, że zdecydowałeś się odwiedzić naszą stronę. Skoro już to zrobiłeś to chcemy przedstawić Tobie nasz zespół. Jak widzisz nie jesteśmy dużą korporacją prawniczą tylko dynamicznym i młodym zespołem ludzi pełnym pasji. To właśnie nas wyróżnia na tle innych firm prawniczych, że jesteśmy w stanie szybko przystosować się do zmieniających się warunków i potrzeb. Mam wiedzę i doświadczenie potrzebne do rozwiązywania każdej sprawy. Dlaczego tak uważamy? Bo rozwiązujemy problemy każdego dnia i czerpiemy z tego dużo satysfakcji.

Jakub Orłowski

Pierwszych kroków w zdobyciu wykształcenia prawniczego Jakub Orłowski dokonywał na Uniwersytecie Łódzkim. Tutaj ukończył Wydział Prawa i Administracji, a następnie obronił pracę magisterską, która pisana była pod patronatem profesora Wojciecha Katnera. Doświadczenie prawnicze w zawodzie zdobywał podczas praktyk w Kancelarii Adwokackiej JKG Sp. J. działającej we Wrocławiu, pod czujnym okiem adwokata Krzysztofa Kaźmierczaka. Aplikacja adwokacka została odbyta w Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu.

Obecnie adwokat uczestniczestniczy w seminarium doktoranckim prowadzonym na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Seminarium realizowane jest pod kierunkiem profesora Józefa Frąckowiaka w Katedrze Prawa Handlowego. W zakresie zainteresowania zawodowego znajduje się prowadzenie spraw karnych, karno-gospodarczych oraz ze względu na uczestnictwo w życiu Katedry Prawa Handlowego Wydziału Prawa,Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego także problemy z zakresu szeroko pojętego prawa handlowego.

Adwokat Jakub Orłowski obsługuje swoich Klientów zarówno w języku polskim, jak również angielskim.

Poza pracą adwokat Jakub Orłowski, uczestniczy w biegach górskich, interesuje się wspinaczką sportową i rajdami samochodowymi.

Maciej Mikuliszyn

W ramach swojego dwutorowo prowadzonego wykształcenia adwokat ukończył kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwami na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, a wiedzę na temat prawa zdobywał na Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aplikacja adwokacka Macieja Mikuliszyna przeprowadzona została we Wrocławskiej Izbie Adwokackiej, pod opieką adwokata Mateusza Szymańskiego. Zdobycie niezbędnej, praktycznej wiedzy prawniczej prawnik połączył z doświadczeniem zawodowym w międzynarodowej firmie FMCG.

To połączenie dwóch dziedzin: ekonomii i prawa pozwala mu na swobodne zajmowanie się prawem gospodarczym oraz handlowym. Adwokat zajmuje się również prawem umów.

Obecnie Maciej Mikuliszyn jest członkiem Izby Adwokackiej we Wrocławiu. Wolny czas poświęca swoim wielu pasjom: muzyce oraz sportom motorowym – jest pilotem rajdowym w załodze samochodu Peugeot 206 RC.

Adwokat obsługuje swoich klientów w języku polskim oraz angielskim. Dodatkowo posiada certyfikat LCCI – EFB.

Aleksandra Poks-Wielosik

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim – wyższe studia prawnicze ukończyła w 2015 roku uzyskując tytuł magistra prawa składając w Katedrze Postępowania Cywilnego pracę dyplomową pt.: „Mediacja jako alternatywna metoda rozwiązywania sporów w postępowaniu cywilnym”. Ponadto w 2014 roku w ramach programu wymiany studenckiej zgłębiała prawo europejskie na Uniwersytecie w Gandawie. Obecnie wpisana na listę adwokatów izby wrocławskiej.

Aleksandra doświadczenie zawodowe zaczęła zdobywać już w trakcie studiów, a następnie poszerzała je odbywając aplikację adwokacką pod patronatem adw. Piotra Stajniaka. W trakcie aplikacji adwokackiej uzyskała również Certyfikat TOLES Higher (Test of Legal English Skills Higher).

W swojej praktyce zawodowej specjalizuje się przed wszystkim w prawie cywilnym ze szczególnym uwzględnieniem prawa rodzinnego, ale również szeroko rozumianym prawem karnym i prawem gospodarczym. Obowiązki wykonuje zarówno w języku polskim, jak i w języku angielski.

Czas wolny poświęca swoim pasjom jakimi są Wakeboarding, balet oraz podróżowanie. Ponadto jest miłośniczką psów, posiada utytułowane psy rasy Thai Ridgeback Dog, które przygotowuje do licznych wystaw psów rasowych.

Głośne sprawy

Tak media piszą o sprawach, które prowadziliśmy

Państwo w państwie – Jacek Wach

11 stycznia 2015. Wracamy do sprawy Jacka Wacha, skazanego na dożywocie za zabójstwo Tomasza Sadowskiego. Sąd Najwyższy 21 listopada 2014 roku uchylił jego wyrok dożywocia i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Gdy w 1999 roku w Jeziorze Pluszne znaleziono poćwiartowane zwłoki, śledczy uznali, że to Tomasz Sadowski. Uznali także, że został zamordowany. Wyrok za zabójstwo usłyszał Jacek Wach, który od początku się nie przyznawał…

Czytaj całość

Pomylone ciała

– To jest sytuacja z całą pewnością bez precedensu, sytuacja, której polski wymiar sprawiedliwości wcześniej nie odnotował – mówi Mateusz Martyniuk, rzecznik Prokuratury Generalnej.

W kwietniu 1999 roku w Suwałkach zaginął Tomasz Sadowski. Policja przez długi czas nie mogła znaleźć mężczyzny, ale podejrzewała, że został zamordowany. Kiedy po 4 miesiącach w Jeziorze Pluszne znaleziono poćwiartowane zwłoki mężczyzny, uznano że jest to właśnie ciało Sadowskiego.

Czytaj całość

Sprawców morderstwa zdradził miłosny list?

32-letni Stanisława F. zginął we wsi Sobota w nocy z 17 na 18 października 1991 roku. Jego zwłoki znalazła żona Ewa. Sprawę zgłosiła śledczym. Powiedziała, że doszło do napadu, którego mieli dokonać nieznani sprawcy.

Prowadzone wówczas postępowanie nie dało odpowiedzi na pytanie, kto zabił mężczyznę. Sprawa została umorzona, a sprawcy pozostali na wolności. Do czasu, aż nad zabójstwem z 1991 roku pochylili się funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Czytaj całość

Przełom w sprawie sprzed 18 lat. Wrobieni w morderstwo?

– Liczymy się z tym, że nikt do tej pory nie podchodził do tego problemu od strony prawa cywilnego, ale uważamy, że ktoś musi pierwszy spróbować i udowodnić swoje racje w ten właśnie sposób – mówił TVP.info mecenas Jakub Orłowski, partner w kancelarii „Orłowski & Mikuliszyn”, która pozwała Roberta T. o pomówienie Marcina i Krzysztofa.

Czytaj całość

Precedens w polskim sądownictwie. W środę rusza proces

Sąd Okręgowy w Olsztynie zaplanował na środę rozpoczęcie procesu Jacka Wacha, który przed laty mylnie został skazany na dożywocie. Wach, który po 15 latach wyszedł ostatnio z więzienia, ma się stawić w sądzie i – jak powiedział jego adwokat – „nie powinien blokować sprawy”.

Czytaj całość

Był skazany na dożywocie, został uniewinniony od zarzutu zabójstwa. Sąd: precedens dla polskiej kryminalistyki

Bez udziału publiczności – jak tłumaczono, ze względów epidemicznych – odbywał się proces Jacka Wacha, ogłoszenie wyroku i jego uzasadnienie. Sąd Okręgowy w Olsztynie uniewinnił w czwartek mężczyznę od zarzutu zabójstwa, za co kilkanaście lat temu został on skazany na dożywocie. Sąd jednocześnie skazał Wacha na 10 lat więzienia za porwanie. Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj całość

Lampy warte 14 mln zł. Wrocławska spółka oszukała wojsko?

Blisko 14 mln zł miało stracić Ministerstwo Obrony Narodowej na umowach zawieranych z wrocławską spółką produkującą lampy do radarów, w które wyposażona jest nasza armia. Zdaniem prokuratury firma sprzedawała resortowi obrony lampy wytworzone częściowo z używanych podzespołów, które przeznaczono do utylizacji. Pięć osób usłyszało w tej sprawie 14 zarzutów. Oskarżeni nie przyznają się do winy. – Te zarzuty nie mają kompletnie uzasadnienia – przekonywał dziś przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu Jan Z.

Czytaj całość

Kancelaria adwokacka Orłowski & Mikuliszyn
ul. Pawła Włodkowica 10/7, 50-072 Wrocław
bydynek Wall Street House

Zobacz na mapach Google